Wybieramy najlepszą podłogę .

Podłogi, jaką wybrać dla nas ?

Na rynku mamy duży wybór podłóg. Można zagubić się w ich rodzajach , wzorach oraz producentach. Dlatego najważniejszą wskazówką jest odpowiedzieć sobie na pytanie , co jest dla nas ważne ? ,czego oczekujemy po podłodze w naszym domu, jakie mamy priorytety z tym związane?

Warto rozplanować pomieszczenie pod względem przeznaczenia oraz kolorystycznie . O gustach się nie dyskutuje każdy z nas może mieć inne upodobania. Osoba lubiąca duży kontrast kolorystyczny , wyraźne wzory powinna oglądać podłogi z wyraźnym usłojeniem, o żywych , konkretnych kolorach, może szczotkowane deski ?

Klienci poszukujący stonowane , neutralne podłogi powinny zainteresować naturalne wzory drewna ,każdy naturalny dąb czy sosna lub też bielone czy z szarą poświatą deski. Do klasycznych podłóg w naturze nikogo nie trzeba przekonywać ponieważ pasują do każdego wnętrza i mogą stać się bezpieczną bazą dla naszych gustów meblowych czy obrazów na ścianie.

Materiał to ważny wybór w kwestii ekonomicznej . Kiedy klienci rozpatrują temat podłogi ,a wspominają ,że mają stary parkiet czy sosnową podłogę to zawsze robię ukłon w stronę istniejących desek. Dokonujemy oględzin jaki jest ich stan pod warstwą linoleum, farby czy wykładziny. Proszę wierzyć że niejednokrotnie odkrywają klienci skarb. Po przeszlifowaniu ukazuje się piękny kolor drewna, zadowalający stan szerokich dech lub wyjątkowo położonych parkietów. Drugi wariant to wybór nowej podłogi pod względem jak najbardziej dobranym do naszych potrzeb.

Panel laminowany ,posiada szeroki asortyment wzorów, kolorów. Dostępny w szerokim przedziale cenowym. Takie panele wykonane są z materiałów laminowanych, ze wzmocnionego, usztywnionego papieru, warstwy ochronnej. W oznaczeniach posiadają klasy ścieralności oraz obciążeń. Niestety nie jest to naturalny wyrób. Panele narażone są również na puchnięcie w złączeniach od wilgoci lub ścierania warstwy dekoracyjnej .

Panele drewniane, klejone z kilku warstw drewna a nawet bambusa. Montaż podobny do układu klasycznych paneli. Ceny mamy już wyższe od paneli laminowanych. Warto zapoznać się z klasą ścieralności abyśmy byli przygotowani na ewentualne reperatury paneli podczas użytkowania. Takie powierzchnie z reguły są bardzo trwałe, twarde oraz odporne na zarysowania. Jednak ich słabym punktem jest chemia. Nie można doprowadzić do rozlania się silnie chemicznych substancji czy pianek montażowych . Tracą wtedy wybarwienie lub pojawiają się ciemne plamy. Wtedy ratunkiem staje się delikatne szlifowanie i nakładanie naturalnych olejów Livos, nawet w wybarwieniach. Jesteśmy przygotowani na takie historie ,nie jedna podłoga z produktami Livos została uratowana.

Deski podłogowe, parkiety to najbardziej trwałe i długowieczne produkty. Doskonale ocieplają wnętrze, wyciszają. Są przygotowane aby za kilkadziesiąt lat je cyklinować i odświeżyć. Mamy tutaj również wpływ na wybór wykończenia naszej podłogi. Ceny ich będą podobne do paneli drewnianych oraz wyższe , w zależności już od gatunku drewna jaki wybierzemy od ogólnodostępnych po wyszukane egzotyki.  Bardzo estetycznie wyglądają pokryte trwałymi olejami z woskiem. Takie wykończenie możemy zażyczyć sobie w naturalnym odcieniu wybranego drewna lub nadającym charakteru kolorze. Oleje Livos oparte na oleju lnianym , drzewnym oraz żywicy drzewnej tworzą elastyczną, jedwabną w dotyku powłokę. Pracują z drewnem , nie straszne im zmiany wilgotności w mieszkaniu, nigdy się nie złuszczą. Zastosowanie dobrej jakości naturalnego oleju nie sprawia domownikom żadnego utrudnienia w sprzątaniu czy delikatnym myciu drewna. Takie bezpieczne , ekologiczne traktowanie podłogi opłaca się nam oraz naszym pupilom.

Podłogi pokryte lakierem utwardzanym mają lekko świecącą powłokę ,są odporne na ścieranie jednak lakiery takie są wysoko chemiczne. Kolejnym wykończeniem podłogi drewnianej są dostępne tak zwane lakiery wodne, mają jednak jedną wadę ścierają się bardzo szybko z normalnie użytkowanej podłogi.

Zawsze wybór zależy od nas-Klienta i ważne że mamy wybór . Dlatego warto przemyśleć czego byśmy upatrywali w naszej podłodze i jaka powinna być aby spełniła nasze oczekiwania.

 Konserwacja, delikatne mycie podłóg:

Przydatne i nie zawodne myjące drewno ,delikatne środki do neutralizowania twardości wody . Polecamy z wyciągiem z Indii reetha płyn Trena 556, 557 oraz Mydło z woskami Glanos 559.


RwfktkpTURBXy8yMGUzOTJhMmU1ZmNkM2ZlZWI2ZTFhZjI0ZjRhOGM3Ny5qcGeRkwXNAyDNAiYjpgZdjęcie : producent podłoga Gańcza.28168534_1730106660345788_8024346503507114652_njpg

Zdjęcie: Tierra naturalne podłogi, deska podłogowa, Wrocław.

31958660_1810357708987349_3894182822205718528_ojpg
Zdjęcie: Tierra naturalne podłogi, deska podłogowa, Wrocław.Zdjęcie: wykonawca Stol-Mont ,Śrem .
000-18jpg