Kuchnie, blaty.

Jaka kuchnia będzie dla nas najlepsza ?

Wymarzona kuchnia, funkcjonalna , komfortowa.. kilka aspektów ma wpływ na taki końcowy efekt. Nie będziemy się tu skupiać na wyborze sprzętów AGD ale na poręczności , komforcie pracy i przebywaniu w naszej kuchni.

Na doskonały rezultat wpłynie kolor, funkcjonalność szafek oraz struktura szafek jak i blatu.

Każdy z nas może inaczej postrzegać funkcję kuchni. Podzielimy poniżej na typy pomieszczenie funkcji kuchni abyście mogli Państwo łatwiej odnaleźć wskazówki lub czymś się zasugerować.

Kuchnia blaty sztuczne, laminowane: duży wybór wzorów oraz kolorów, imitacje kamienia oraz drewna. Odporny na zarysowanie, zmywanie, gotowanie, bezpośrednie prace kuchenne z mąką. Przystępny zakres cenowy.

Kuchnia blaty drewniane: Wybór koloru drewna, wybór układu słojów drewna. Ciepłe wykończenie. Elegancki oraz klasyczny styl. Potrzebny czas 4 tygodni na delikatne obchodzenie się z blatem. Odporny na normalne zmywanie wilgotną szmatką, odporny na pokarmy ,alkohol.Olejowany blat charakteryzuje również łatwość naprawy . Aby blat pozostał zawsze idealny : konserwacja olejem bezbarwnym cieniutko szmatką raz na rok , raz na dwa lata. Zakres cenowy od przystępnego do kosztownego.

Kuchnia blaty kamienne: Duży wybór odcieni. Ograniczony wybór wzorów. Odporny na zarysowanie, zmywanie, gotowanie, bezpośrednie prace kuchenne z mąką.  Bardzo trwały . Kosztowny.

Kuchnia idealny błysk:  lubimy blichtr,  spotykać ze znajomymi przy lampce wina,  samotnie zjeść zamówiony posiłek, nie lubimy gotować, nie spotykamy się z rodzinami z małymi dziećmi, posprzątanie w kuchni starcza na 2 tygodnie lub dłużej. Ten rodzaj kuchni będzie dla nas.

Do takiego rodzaju kuchni możemy zastosować każdy rodzaj materiałów. Każdy rodzaj blatów. Ekskluzywne, szykowne a nie poręczne dodatki wykończenia nie będą tu przeszkodą. Nawet wysoki połysk i delikatne powierzchnie nie są w stanie ulec zniszczeniu , zmatowieniu. Dodatki do kuchni w stylu glamour.


KOLORY:

Białe : dają poczucie czystości, jasności, przejrzystości, lekkie uczucie chłodu, Każdy rodzaj dodatków.

Kolory naturalne:  tak zwane kolory ziemi. Szarości, beże, ochry, delikatne stonowane brązy oraz zielenie. Naturalne kolory każdego rodzaju drewna. Każdy rodzaj dodatków.

Częstym wyborem jest łączenie jasnych ,surowych kolorów z ciepłymi elementami drewna. Będzie to klasyczne rozwiązanie.

Ciemne: brązy, czarny, bordo wymagają ciepłego oświetlenia w pomieszczeniu. Każdy rodzaj dodatków.

Kolorowe: raz na 10 lat pojawia się modny kolor WOW. Były to fiolet, błękit, chaber, butelkowa zieleń, żółty, czerwień. Wybierając modny kolor mebli po latach fascynacji musimy liczyć się z momentem ,że zwykłe zmiany dodatków nie pomogą. Intensywny i krzykliwy kolor kuchni może nas zacząć drażnić .Wtedy wymiana frontów czy całej kuchni może okazać się, że będziemy musieli się zmierzyć z większym remontem czy wydatkiem. Pasuje każdy rodzaj dodatków.

Treść oraz zdjęcia : INTERBOR, producenci.

blaty-drewniane-Biuro-Styljpg

497Sjpg162sjpgdab_premium_newjpg919S_open_3jpg126141230_216737289803189_1673548677416413985_njpg