Jak czyścić meble ,schody olejowane?

Ponieważ lubimy kontakt z drewnem coraz częściej decydujemy się na meble czy podłogi, schody w wykończeniu naturalnym czyli olejowane, woskowane. To bardzo dobry wybór bo oprócz miłego w dotyku ,ciepłego drewna mamy coś cennego i konkretnego w domu.
Jak dbać o meble, schody kiedy powierzchnia nam się zaplami czy porysuje ??
Otóż pierwszym ratunkiem powinien być olej czyszczący np.Kaldet 276 lub Kunos 1878.

Chętnie służymy radą i oczekujemy na zdjęcia od Państwa z problemem do rozwiązania  :)


Jak już wspomnieliśmy do sytuacji trzeba podejść spokojnie i wybrać odpowiednie rozwiązanie. Wielkim plusem jest ,że nasze meble czy schody są właśnie z drewna i sama plama czy porysowanie nie wpłynie na osłabienie naszego wyrobu, to tylko tak strasznie wygląda :)


skrzynka 1jpg


Pierwszym krokiem powinno być zmycie powierzchni lekko wilgotną szmatką z wodą. kiedy drewno całkowicie wyschnie nalewamy olej Kaldet 276 na plamy. Odczekujemy 10-15 minut. Następnie suchą gąbką kuchenną , szorstką stroną , wzdłuż słojów szorujemy po plamach, czy zalaniach. Zbieramy nadmiar oleju suchą szmatką. Oceniamy plamę. Czynność można powtórzyć. Kiedy nasze drewno jest czyste i wywabione z plam cieniutko pokrywamy całość szmatką bawełnianą , nasączoną odrobiną oleju Kaldet 276 i wcieramy  dokładnie w drewno. Natłuszczanie i głęboka konserwacja drewna to zadanie dla bogatego w składzie oleju Kunos 1878. Olej ten cienko nanosimy na drewno szmatką ,polerujemy.
Koniec operacji. Za 2-3 godziny można po takich czynnościach  wdrożyć mebel czy schody do normalnego użytkowania.
Kaldet 276JPG

P5200899JPG
  2014-09-08-636jpg

20180308_142051jpg
20180410_101928jpg


Należy zawsze pamiętać o dobrym i dokładnym zebraniu nadmiaru oleju . Nieraz będzie to wymagało zmiany szmatki bawełnianej na drugą suchą, nadmiar możemy ściągać za pomocą ręczników papierowych.