Blaty , stoły , stoliki..

Decyzja zapadła : wybieramy stół, blat drewniany. Chcemy aby był solidny, na lata ,a  no i musi pasować do wnętrza. Wybieramy rodzaj drewna , kolorystykę. Proponowane drewno na blaty , stoły to buk, dąb, hevea rzadziej mahonie ,orzechy.. i co tylko klient wymarzy. Każdy rodzaj drewna posłuży na długo jeśli będzie właściwie użytkowany oraz zakonserwowany. Dlatego my proponujemy sprawdzone ,wysokiej jakości oleje z bardzo bogatym składem roślinnym. Oleje Livos od 44 lat zapewniają bezpieczeństwo prozdrowotne ale i trwałość powłok. Ważne aby olej przed aplikacją dobrze wstrząsnąć i nakładać nie pozostawiając nadmiaru na drewnie. Wtedy powłoki bardzo dobrze schną, zachowują elastyczność oraz wysoką przyczepność do pór drewna. Można zastosować między szlifowanie papierem 220 gradacji , ale przy produktach nie jest to konieczne,oleje Livos nie podnoszą włosków drewna. Pozostawienie nadmiaru oleju spowolni wysychanie , zaostrzy zapach oleju lnianego, może również wpłynąć na nierówne ,nieestetyczne wyświecenie. Prawidłowo położony trwały olej Kunos zapewnia odporność na rozlane soki, pokarmy. Zaleca się usuwanie na bieżąco rozlanej wody. Czyszczenie blatów po posiłkach to tylko wilgotna szmatka.

Aby systematycznie wzmacniać pod wpływem intensywnego użytku powłoki olejowane wystarczy cienkie natarcie drewna z olejem Kunos 244. Informujemy iż każdy klient dostosowuje częstotliwość takiej konserwacji do własnych potrzeb i użycia stołów.

 Dodatkową cechą olejów Livos jest umiejętność „ratowania „ drewna po innych olejach . Niekiedy nie mamy informacji o nazwie czym  dokładnie mebel został wykończony lub zwyczajnie położony ów olej nie poradził sobie z zabezpieczeniem drewna przed plamami . Wtedy zdecydowanie możemy sięgnąć po Livos. Z chęcią dobierzemy odpowiedni produkt , który bez szlifowania będziemy mogli zastosować na mebel. Odświeżyć w ten sposób blat, wzmocnić go, wyrównać zarysowania czy zniwelować zmatowienia. Naturalne oleje Livos z uwagi na swój wyjątkowy skład pozwalają nam w pełni zabezpieczyć mebel. Nasze wiodące produkty na blaty jak Ardvos 266 czy Kunos 244 i 243 nie wymagają powłok utwardzających . Klient zakupuje produkt pełnowartościowy w jednym opakowaniu. Pracę na olejach Livos dodatkowo uprzyjemnia delikatny zapach oleju lnianego oraz drzewnego.

Zapraszamy po bezpieczne produkty Livos na drewno.


IMG_20180410_095934jpgP5161177JPG20181008_094915 002jpg

20181008_094617 002jpgnordstolikijpg